Bizim Hikayemiz

Cafe Wien Reasürans Pasajı'nda

Nişantaşı'nda bir Viyanalı


Yıllardır şıklığı, zarafeti ve Viyanalı kimliğiyle vazgeçilmez bir Nişantaşı klasiği olan Cafe Wien, şimdi küçük dokunuşlarla yenilediği dekorasyonu, tarifi gizli değişmeyen tatları ve her zamanki misafirperverliğiyle sizi bekliyor. 

Avrupa’nın sanat ve tarihine damgasını vurmuş eşsiz şehri Viyana’nın en önemli değerlerinden biri de Viyana cafe kültürü...Cafe Wien bu kültürü tam 27 yıldır Nişantaşı'nda yaşatıyor. Yalnız damağınızda tat bırakan Viyana'ya özel lezzetleriyle değil; duvarlarında sergilenen Viyanalı ünlü ressam Klimt'in reprodüksiyonlarıyla , ünlü Viyana vals balolarını canlandıran resimlerle, valsin kralı olarak bilinen Johann Strauss'un seçkin besteleriyle de sizi Avrupa'nın kalbine götürüyor. 

Cafe Wien'de Viyanalı kahve ve tatlı ustalarının bizzat hazırladığı kahve ve tatlı reçeteleri 27 yıldır aynı lezzet ve kalitede hazırlanıyor. Yüksek kalitede hazırlanan bu özgün tatların hepsinde özel olarak seçilmiş malzemeler kullanılıyor. Sachertorte ve Apfelstrudel gibi tatlılar, Wiener Melange, Mozart, Einspanner gibi kahveler eşliğinde sunuluyor.

Öğle ve akşam yemeklerinde Avusturya mutfağına özgü Schnitzel, Bratwurst, Macar Gulaş beraberinde çok çeşitli ithal biralar ve seçkin yerli şarap çeşitleri ile sofraya geliyor.

Viyana cafe kültürüne uygun olarak Cafe Wien ekibi misafirlerini evlerinde hissettirecek şekilde ağırlıyor.